Przedszkole w Leśnicy

MISJA

Kochamy nasze dzieci takimi, jakie są i nie szczędzimy wysiłku, aby każdemu stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę jego indywidualnych możliwości.

WIZJA

Naszym największym dobrem jest dobro dziecka. Przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami.

Przedszkole posiada trzy Oddziały Zamiejscowe – w Dolnej, Kadłubcu, Górze  św. Anny.

ZASADY FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI

• zapewnia bezpieczne miejsce do zabawy i nauki dla 88 dzieci
  • jest placówką nieferyjną, czynną  11 miesięcy w okresie od września do końca lipca
  • otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 16.00
  • realizuje nieodpłatną podstawę programową w zakresie wychowania przedszkolnego w godz. 8.00 – 13.00
  • do placówki uczęszczają dzieci od 2,5  do 6 lat
  • do dyspozycji wychowanków przeznaczone są cztery jasne, słoneczne, przestronne sale wyposażone w  sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz toalety dostosowane do wieku oraz możliwości rozwojowych  dzieci
  • na terenie placówki znajduje się duży ogród przedszkolny  - drewniane konstrukcje, piaskownice oraz urządzenia zabawowe posiadają certyfikaty – dzieci bezpiecznie mogą korzystać z pobytu na świeżym powietrzu oraz wszechstronnie się rozwijać
  • proponujemy dzieciom nieodpłatne zajęcia z języka niemieckiego , angielskiego ,religii,rytmiki, kółka plastycznego, tanecznego oraz teatralnego
  • dla dzieci wymagających wsparcia  nauczyciela organizowane są zajęcia specjalistyczne : korekcyjno – kompensacyjne oraz logopedyczne.

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU
Dla dzieci organizujemy:

• wycieczki, wyjazdy do kina oraz teatru, rajdy piesze, spotkania z „żywym aktorem” oraz ciekawymi osobami na terenie placówki.
  • Dajemy możliwość zaprezentowania dzieciom swoich umiejętności oraz zdolności poprzez udział w organizowanych na terenie przedszkola uroczystościach, występach dla społeczności lokalnej, udział w konkursach, olimpiadach i przeglądach organizowanych na terenie Gminy.
  • Wspieramy wychowanków w  indywidualnym rozwoju. Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole oraz radzenia sobie z trudnościami

Rodzicom proponujemy:

• współdecydowanie o działalności przedszkola
  • stałą współpracę z dyrektorem oraz wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną
  • ujednolicenie oddziaływań na płaszczyźnie dom – przedszkole w celu osiągnięcia sukcesów w pracy z dzieckiem
  • udział w zajęciach otwartych oraz uroczystościach przedszkolnych
  • w listopadzie zabawę andrzejkową organizowaną przez Radę Rodziców
  • w czerwcu udział całej rodziny w Festynie Rodzinnym organizowanym na terenie ogrodu przedszkolnego

PRZEDSZKOLE  BIERZE UDZIAŁ W NASTĘPUJĄCYCH PROGRAMACH EDUKACYJNYCH

• ogólnopolski program edukacji ekologicznej "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
  • ogólnopolski program edukacji zdrowotnej "Akademia Aquafresh"
  • ogólnopolska akcja „ Cała Polska czyta dzieciom”